overfm.gr | Bundesliga | Καθάρισαν οι αλλαγές για την Ντόρτμουντ και γύρισε το ματς

Με ανατροπή στα τελευταία λεπτά και με τρεις από τις τέσσερις αλλαγές να σκοράρουν η Ντόρτμουντ κέρδισε την Φράιμπουργκ με 3-1 στο «Γιουρόπα Παρκ Στάντιουμ».

Ένα λάθος από τον Φλέκεν στο 77′ έδωσε το έναυσμα για την μεγάλη ανατροπή της Ντόρτμουντ η οποία επικράτησε της Φράιμπουργκ με 3-1 μέσα στο «Γιουρόπα Παρκ Στάντιουμ» κάνοντας στο δυο στα δυο. Χαρακτηριστικό είναι ότι για τους «Βεστφαλούς» σκόραραν οι τρεις από τις τέσσερις αλλαγές.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι και ευτύχισαν να προηγηθουν στο 35′ όταν ο Γκρέγκοριτς με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στην συνέχεια άγγιξε η Φράιμπουργκ και το δεύτερο γκολ σε δυο περιπτώσεις με τους Γκρίφο και Ζάλαϊ αλλά δεν βρήκαν στόχο.

Στην επανάληψη το θέαμα ήταν πολύ καλό και στο 77′ ο Τζέιμι Μπάινο-Γκίτενς 13 λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς , έπιασε ένα σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα έφυγε μέσα από τα χέρια του Φλέκεν για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι. Στο 84’έγινε η ανατροπή με τον Μουκουκό με πλασέ να κάνει το 2-1 και το τελικό 3-1 έγραψε στο 88′ ο Βολφ με ωραίο διαγώνιο σουτ.

Φράιμπουργκ(Κρίστιαν Στράιχ): Φλέκεν, Γκίντερ, Λίνχαρτ, Γκίντερ, Σιλντίγια, Έγκεσταϊν, Χόφλερ, Γκρίφο, Σαλάι, Ντόαν (85′ Κιερέ), Γκρέγκοριτς (74′ Πέντερσεν)

Ντόρτμουντ(Έντιν Τέρζιτς): Κομπέλ, Μενιέ (46′ Βόλφ), Χούμελς, Σλοτέρμπεργκ, Γκερέρο, Μπέλινγκχαμ, Νταχούντ (76′ Μπραντ), Ρόις, Μάλεν (70′ Μουκόκο), Αζάρ (64′ Mπάινοου-Γκίτενς), Μοντέστ

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.