Serie A

Καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο με 4 γκολ για την Νάπολι [vid]

Η Νάπολι ξέσπασε πάνω στην Σασουόλο, στην οποία έβαλε τέσσερα γκολ μόλις σε 21 λεπτά και έμεινε μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

30.04.2022 | 17:03

Έχουμε δει ξεσπάσματα και ξεσπάσματα, αλλά σαν και αυτό κανένα. Η Νάπολι άφησε πίσω τις γκέλες και με ένα ασύλληπτο πρώτο 20λεπτο προηγείται στο ημίχρονο 4-0.

Από το 7΄οι «παρτενοπέι» πήραν κεφάλι στο σκορ, χάρις σε κεφαλιά του Κουλιμπαλί από εκτέλεση κόρνερ του Ινσίνιε.

Σε μία φάση καρμπόν, η Νάπολι κατάφερε να διπλασιάσει τον δείκτη του σκορ. Συγκεκριμένα, ο Ινσίνιε για ακόμη μία φορά βρήκε κεφάλι συμπαίκτη του από εκτέλεση κόρνερ. Αυτή την φορά του Οσιμέν που έκανε το 2-0 στο 15΄.

Στο 19΄ ο Λοζάνο έκανε το 3-0 και δύο λεπτά αργότερα ο Μέρτενς έκανε το τελικό του ημιχρόνου 4-0.