overfm.gr | Serie A | Καταιγίδα η Μίλαν συνέτριψε την Μόντσα

Εντυπωσιακή η Μίλαν η οποία συνέτριψε την Μόντσα με 4-1 στο «Σαν Σίρο» και πέρασε προσωρινά στην δεύτερη θέση.

Δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα η Μίλαν απέναντι στην Μόντσα την οποια και συνέτριψε με 4-1 στο «Σαν Σίρο» και πέρασε έστω και προσωρινά στην δεύτερη θέση.

Ο χορός των γκολ ξεκίνησε στο 16′ όταν ο Ντίαθ πήρε την μπάλα από το κέντρο και σε κατά μέτωπο επίθεση έκανε το 1-0. Οι νεοφώτιστοι παραλίγο να ισοφαρίσουν αλλά ο Ταταρουσάνου απέκρουσε το μακρινό σουτ του Σένσι και τέσσερα λεπτά αργότερα είπε όχι σε κεφαλιά του Αουγκούστο. Και ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν, οι «ροσονέρι» με όμορφο σουτ του Ντίαθ έκαναν το 2-0 στο 41′.

Στο 65′ ο Οριγκί με ωραίο σουτ έκανε το 3-0 και πέντε λεπτά αργότερα ο Ρανόκια με μακρινή εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 3-1. Το σκορ έκλεισε ο Λεάο στο 84′ που με όμορφο πλασέ από την πάσα του Ερναντές έκανε το 4-1.

ΜΙΛΑΝ(Στέφανο Πιόλι): Ταταρουσάνου, Κίερ (60’ Γκάμπια), Τομόρι, Ερναντές, Ντεστ (46’ Καλουλού), Πομπέγκα, Μπενασέρ, Μπραΐμ Ντίαθ (53’ Ντε Κετελάρ), Ρέμπιτς (60’ Λεάο), Μεσίας, Οριγκί (78’ Φρανξ)

ΜΟΝΤΣΑ(Ραφαέλε Παλαντίνο): Ντι Γκρεγκόριο, Αντόβ, Τσιουρία, Κάρλος Αουγούστο, Πάμπλο Μαρί, Καλντιρόλα (54’ Κκαρμπόνι), Μπαρμπέρις (46’ Ρανόκια), Σένσι (66’ Μποντό), Καπράρι (66’ Γκίτκιερ), Πεσίνα, Μότα (54’ Πετάνια)

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.