overfm.gr | Α1 Γυναικών | Καλμαζίδης: «Έχουμε σκληρή ομάδα που ανταποκρίνεται στα δύσκολα»

Ο Γιάννης Καλμαζίδης στις δηλώσεις του, μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού επί του Ολυμπιακού, στάθηκε στην απόδοση των τριών σετ.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-1 σετ του Ολυμπιακού για τον πρώτο τελικό της Volley League γυναικών και ο Γιάννης Καλμαζίδης στις δηλώσεις του φάνηκε ικανοποιημένος απο την εικόνα της ομάδας του, ενώ δεν θέλησε να κάνει κάποια αναφορά στη διακοπή του αγώνα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Καλμαζίδης:

«Είμαι χαρούμενος που πήραμε το πρώτο παιχνίδι των τελικών. Η νίκη ήρθε δύσκολα. Στο πρώτο σετ, ήμασταν πολύ καλά “διαβασμένοι” και παίξαμε επιθετικά. Η διαφορά μετά στο σκορ ήταν ότι ο Ολυμπιακός πίεσε στο σερβίς του. Δεν ανταποκριθήκαμε σε αυτό το σημείο στην υποδοχή. Στο μπλοκ-άμυνα ήμασταν καλοί και στο σερβίς σε ορισμένα σημεία.
Δεν θέλω να σχολιάσω τη διακοπή. Αυτό που είδα στα κορίτσια, ειδικά οι ξένες επηρεάστηκαν σε έναν βαθμό. Τα λάθη που κάναμε στο τελευταίο σετ οφειλόταν σε ένα μέρος στην διακοπή, έχουμε, όμως, σκληρή ομάδα που ανταποκρινόμαστε στα δύσκολα».