overfm.gr | Serie A | Κάλιαρι – Γιουβέντους 1-3: Ο θυμωμένος Ρονάλντο «καθάρισε» για τους «μπιανκονέρι» [vid]

Κάλιαρι – Γιουβέντους: Ο Κριστιάνο Ρονάλντο οδήγησε την ομάδα του Τορίνο στη νίκη.

Ο Ρονάλντο σκόραρε στο 10ο λεπτό για να κάνει το 1-0 με καρφωτή κεφαλιά.  15 λεπτά αργότερα ο Πορτογάλος σούπερ σταρ μετά από εξαιρετική μεταβίβαση του Μοράτα κέρδισε πέναλτι, έστησε την μπάλα στα 11 βήματα και εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0. Το προσωπικό του σόου ολοκληρώθηκε στο 32΄, όταν με δυνατό σουτ με το αριστερό «έγραψε» το 3-0 και ολοκλήρωσε ακόμα ένα χατ-τρικ ,φτάνοντας  τα 23 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα. Η Κάλιαρι στο 61΄ πέτυχε με τον Σιμεόνε το γκολ της τιμής, διαμορφώνοντας απλά το τελικό 1-3.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Γιουβέντους έφτασε τους 55 βαθμούς και είναι στην τρίτη θέση και στο -10 από την πρωτοπόρο Ίντερ με έναν αγώνα λιγότερο. Η Κάλιαρι έχει 22 βαθμούς και κινδυνεύει με υποβιβασμό.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Κάλιαρι (Σεμπλίτσι): Κράνο, Τσεπιτέλι(69′ Κλάβαν), Γκοδίν, Ρουγκάνι(80′ Περέιρο), Ντούνκαν(80′ Ντεϊόλα), Μαρίν, Ναϊνγκολάν, Νάντες, Τζάπα(69′ Ασαμόα), Πέδρο, Σιμεόνε(80′ Τσέρι)

Γιουβέντους (Πίρλο): Σέζνι, Κουαδράδο(83′ Φραμπότα), Ντε Λιχτ, Κιελίνι(70′ Μπονούτσι), Σάντρο(34′ Mπερναρντέσκι), Ντανίλο, Ραμπιό, Κουλουσέφσκι, Κιέζα(83′ Αρτούρ), Μοράτα(70′ ΜακΚένι), Ρονάλντο