Super League 2

Κακή η «Ένωση» και πρώτη ήττα στο «Σεραφείδειο»

Σε κακή αγωνιστική μέρα ήταν η ΑΕΚ Β', η οποία ηττήθηκε από την Καλλιθέα με 3-0 στην πρώτη ήττα μέσα στο «Σεραφείδειο».

23.04.2022 | 16:33

Kακή η ΑΕΚ Β’ και ήττα από την Καλλιθέα με 3-0!

Πολλά λάθη για τους «κιτρινόμαυρους», τα οποία εκμεταλλεύτηκε η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου, με την «Ένωση» να γνωρίζει την πρώτη ήττα της στο νέο της γήπεδο.

Με δέκα παίκτες σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο η Ένωση εξαιτίας της αποβολής του Μουστακοπουλου.

Ο αγώνας

Η ΑΕΚ απείλησε με τον Ραντόνια στο 2′, ωστόσο δεν το έβαλε και οι καλές φάσεις δεν συνεχίστηκαν.

Μετά το 12′ η Καλλιθέα πήρε φόρα.

Το πρώτο γκολ όμως μπήκε στο 38ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Μάλτσι, ο Μουνιέ πλάσαρε ιδανικά. Στο 42’ ο Μουνιέ με αριστερό πλασέ μέσα από την περιοχή κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Το… κακό τρίτωσε στο 45’ Ο Μουστακόπουλος είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Στο 56′ και στο τρίτο γκολ της φιλοξενούμενης ομάδας. Σκόρερ ο Τσιντώνης με σουτ με πλασέ από τα όρια της περιοχής. Στο υπόλοιπο του 90λεπτου, ουσιαστικά το ματς έσβησε.

ΑΕΚ Β (Παναγιωτάρας): Χατζηεμμανουήλ, Ραντόνια, Κορνέζος, Λάτσι (46′ Μπούσης), Μιτάι (66′ Μιτάι), Μουστακόπουλος, Μπάμπης (78′ Ρουκουνάκης), Γερολέμου, Τζούντα Γκαρσία, Κοσίδης (78′ Ιατρούδης), Γιούσης (55′ Ευθ. Χριστόπουλος).

Καλλιθέα (Βόκολος): Στρέζος, Ρώσση, Τσιντώνης (68′ Χασαμπένγκοβιτς), Μπουλούλης (77′ Ντιμίτριους), Χατζηδίμπας, Βασιλούδης, Σαντάνα (68′ Βογιατζής), Μουνιέ (62′ Νάτσης), Κυνηγόπουλος (77′ Κωστίκα), Μανθάτης, Μάλτσι.