overfm.gr | Bundesliga | Και στο τέλος προκρίνεται η Στουτγάρδη

Με ανατροπή στα τελευταία λεπτά η Στουτγάρδη πήρε την πρόκριση για τους 8 του Κυπέλλου Γερμανίας επικρατώντας με 2-1 της Πάτερνμπορν μέσα στην «Μπέντλερ Αρίνα».

Η Πάτερνμπορν κρατούσε στα χέρια της την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας αλλά η Στουτγάρδη με δυο γκολ στα τελευταία λεπτά έκανε την ανατροπή και πήρε το εισιτήριο για τους 8 κερδίζοντας με 2-1 μέσα στην «Μπέντλερ Αρίνα».

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά το ματς και στο 4′ ευτυχησαν να ανοίξουν το σκορ με τον Μαυροπάνο να γυρίζει προς τον τερματοφύλακα της ομάδας του και να πετυχαίνει ο πρώτος αυτογκόλ με αποτέλεσμα να γίνει το 1-0. Ο Έλληνας στόπερ παραλίγο να πάρει το αίμα του πίσω αλλά το σουτ του στο 7′ κατέληξε μόλις άουτ. Όπως επίσης και η κεφαλιά του στο 58′ κατέληξε μόλις άουτ.

Στο 86′ οι «Σουηβοί» ισοφάρισαν με εξαιρετικό τελείωμα του Ζιλ Ντίας που έκανε το 1-1 κι στο 95′ ο Ίτο εκτέλεσε το κόρνερ και ο Γκιράσι από κοντά έκανε το 1-2 δίνοντας την πρόκριση στους φιλοξενούμενους.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.