overfm.gr | La Liga | Ισπανία: Συνεχίζεις τις γκέλες η Σεβίλλη, πρώτο τρίποντο η Αλμερία (vid)

Η Αλμερία υποδέχθηκε τη Σεβίλλη για την τρίτη αγωνιστική της Λα Λίγκα και με σκορ 2-1 κατάφερε να πάρει την πρώτη της φετινή νίκη.

Η Αλμερία υποδέχθηκε τη Σεβίλλη και κατάφερε να της ρίξει άλλη μία… «σφαλιάρα» στο φετινό πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι με σκορ 2-1 πήραν το πρώτο τους τρίποντο και έφτασαν τους τέσσερις βαθμούς.

Οι Σεβιγιάνοι από την άλλη απογοήτευσαν για μία ακόμη φορά φέτος και έχουν κολλήσει στον ένα βαθμό μετά από τρεις αναμετρήσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Λοπετέγκι μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 30′ με τον Όλιβερ Τόρες. Η Αλμερία μπορεί να μην εντυπωσίαζε στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, όμως στο 42′ έφερε το ματς πάλι στα ίσα χάρις σε γκολ του Ραμαζάνι.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα του Ρούμπι χρειάστηκε μόλις δέκα λεπτά για να γυρίσει τούμπα το ματς, με το βαρύ «όπλο» των γηπεδούχων, τον Σαντίκ, να σκοράρει στο 55′.

Η Σεβίλλη δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση και να φτάσει τουλάχιστον στην ισοφάριση και έτσι παραμένει στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας.