overfm.gr | La Liga | Ισπανία – Ασταμάτητη Μπαρτσελόνα, τεσσάρα στην Οσασούνα [vid]

Η Μπαρτσελόνα συνεχίζει τις σπουδαίες εμφανίσεις στο ισπανικό πρωτάθλημα καθώς χθες νίκησε με 4-0 την Οσασούνα στο «Καμπ Νόου».

Η Μπαρτσελόνα υποδέχτηκε χθες (13/03) την Οσασούνα στο «Καμπ Νόου» για την 28η αγωνιστική της Λα Λίγκα. Οι «Μπλαουγκράνα» πραγματοποίησαν μία σπουδαία εμφάνιση και επικράτησαν με 4-0.

Εύκολο βράδυ για την ομάδα του Τσάβι. Μετά το 0-0 με την Γαλατάσαραϊ για το Γιουρόπα Λιγκ, φαίνεται πως η Μπαρτσελόνα ξέσπασε στην Οσασούνα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν με το καλημέρα στο γήπεδο για να πάρουν το ματς.

Στο 14′ ο Φεράν Τόρες άνοιξε το σκορ με πέναλτι. Ο ίδιος παίκτης  7′ λεπτά αργότερα και στο 21′ λεπτό έκανε το 2-0 ενώ ο Ομπαμεγιάνγκ στο 27′ έκανε το σκορ 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Ρίκι Πούιγκ στο 75′ κάνοντας το 4-0. Τέταρτη σερί νίκη στην Λα Λίγκα για την «Μπάρτσα» η οποία βρίσκεται στην τρίτη θέση με 51 βαθμούς. Η Οσασούνα από την άλλη είναι 11η με 35.