overfm.gr | La Liga | Ισπανία – Αγχωτική νίκη για Ατλέτικο πριν την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ [vid]

Η Ατλέτικο Μαδρίτης υποδέχθηκε χθες (11/03) την Κάντιθ για το πρωτάθλημα Ισπανίας. Πήρε μία πολύ δύσκολη νίκη με 2-1.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης υποδέχθηκε στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο» την Κάντιθ για την 28η αγωνιστική της Λα Λίγκα. Οι Μαδριλένοι επικράτησαν με 2-1, όμως η νίκη ήρθε πολύ πιο δύσκολα απ’ ότι λέει το σκορ.

Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε, κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 3′ λεπτό με τον Ζοάο Φέλιξ. Η Κάντιθ φαίνεται δεν επηρεάστηκε από το γρήγορο τέρμα που δέχθηκε, έπαιξε καλύτερα στο πρώτο μέρος και έφτασε στην ισοφάριση στο 45′ με τον Νεγρέδο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν την πίεση. Η εικόνα τους ήταν πολύ καλύτεροι και άξιζαν να πάρουν κάτι από αυτό το ματς. Παρόλα αυτά η εμπειρία των παικτών των Μαδριλένων μίλησε.

Στο 68′ ο Ντε Πάουλ σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Η Ατλέτικο βρίσκεται 3η θέση της βαθμολογίας με 51 βαθμούς, ενώ η Κάντιθ είναι 18η με 24.