overfm.gr | Premier League | Ισοπαλία που δεν άρεσε σε κανέναν σε Λιντς και Γουέστ Χαμ

Ισόπαλες με 2-2 αναδείχθηκαν Λιντς και Γουέστ Χαμ στο «Έλαντ Ρόουντ» ένα αποτέλεσμα που δεν άρεσε σε καμία.

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Λιντς και στην Γουέστ Χαμ στο «Έλαντ Ρόουντ» με 2-2 ένα αποτέλεσμα που δεν άρεσε σε καμια. Με αυτήν την ισοπαλία οι δυο ομάδες απέχουν μόλις δυο βαθμούς πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Στο 27′ τα «παγώνια» άνοιξαν το σκορ με τον Ντιοντό να πασάρει στον Σάμερβιλ και από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-0. Στο 34ο λεπτό το σουτ του Αάρονσον πέρασε μόλις έξω ενώ στο 37’ ο Πακετά σημάδεψε το πλαϊνό δίχτυ του Μελιέ και στο 40’ ο Τσουφάλ παραλίγο να πετύχει ένα απίθανο γκολ από τα 40 μέτρα. Τρια λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με τον Σούτσεκ αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ και λίγα δευτερόλεπτα αργότερα το σουτ του Φορνάλς έφυγε λίγο άουτ. Το VAR είδε πέναλτι πάνω στον Πακετά και ο παθών το εκτέλεσε εύστοχα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Όπως τελείωσε το πρώτο μέρος για τα «σφυριά» έτσι ξεκίνησε και το δεύτερο με γκολ δηλαδή με τον Σκαμάκα με σουτ εκτός περιοχής να κάνει το 1-2. Στο 70′ ο Ροντρίγκο με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 2-2 ενώ 76ο λεπτό ο Φαμπιάνσκι έσωσε μετά από νέο σουτ του Ροδρίγο και στο 84’ ο Αντόνιο πρόλαβε στη γραμμή μετά από κεφαλιά του Κούπερ ο οποίος στη συνέχεια αστόχησε σε κενή εστία.

ΛΙΝΤΣ: Μελιέ, Κούπερ, Έιλινγκ Κοχ, Στράουκ, Ρόκα (78’ Γκρίνγουντ), Άνταμς, Νιοντό (89’ Γκέλχαρντ), Σάμερβιλ (61’ Κλιχ), Αάρονσον (61’ Χάρισον), Ροδρίγο

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Ντόουσον, Τσουφάλ (64’ Κρέσγουελ), Κέρερ, Αγκέρ, Ράις, Σούτσεκ, Φορνάλς (80’ Ντόουνς), Μπόουεν, Πακετά (80’ Μπενραχμά), Σκαμάκα (64’ Αντόνιο)