overfm.gr | La Liga | Ισοπαλία με buzzer beater για την Εσπανιόλ με τον Χοσέλου

Χάρη σε ένα γκολ του Χοσέλου στο 97′ η Εσπανιόλ απέσπασε ισοπαλία με 2-2 στο «Μπαλαίδος» κόντρα στην Θέλτα για την δεύτερη αγωνιστική της La Liga.

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο «Μπαλαίδος» Θέλτα και Εσπανιόλ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την ισοπαλία χάρη σε γκολ του Χοσέλου στο 97′.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα από το Βίγκο ήταν πολύ καλύτερη και ευτύχισε να προηγηθεί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Άσπας. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην επανάληψη παρόλα αυτά η Θέλτα διπλασίασε τα τέρματα της με τον πρώην επιθετικό του Ολυμπιακού, Πασιένσια στο 62′.

Κάπου εκεί άρχισε η αντεπίθεση από την ομάδα της Βαρκελώνης η οποία μείωσε στο 72′ με τον Εξπόζιτο και στην τελευταία ακριβώς φάση του αγώνα στο 98′ ο Χοσελού με πέναλτι έκανε το τελικό 2-2 δίνοντας τον βαθμό στην Εσπανιόλ.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.