overfm.gr | Super League 2 | Ηρόδοτος – Διαγόρας Ρόδου 1-2: Πέρασαν από την Κρήτη οι Ροδίτες

Δεν ξεκίνησε καλά τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα η ομάδα του Ηροδότου.

Δεν μπόρεσε να κερδίσει την επανεμφάνιση του στην Σούπερ Λιγκ 2 ο Ηρόδοτος.

Η ομάδα από το Ηράκλειο φιλοξένησε στο «Παγκρήτιο Στάδιο» τον Διαγόρα Ρόδου, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 2-1.

Το σκορ άνοιξε στην αναμέτρηση μόλις στο 7ο λεπτό ο Κουϊρουκίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Από αυτό το σημείο και μετά ο Ηρόδοτος πίεσε για να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, κάτι που το πέτυχε εν τέλει στο 32ο λεπτό του αγώνα με τον Χατζησάββα,

Αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου, με το παιχνίδι να είναι σχετικά ισορροπημένο.

Στην επανάληψη μπορεί ο Ηρόδοτος να απειλούσε περισσότερο, ωστόσο το γκολ προήλθε από τον Διαγόρα και συγκεκριμένα τον Σινγκ στο 76. Αυτό όπως είναι λογικό επηρέασε τους παίκτες των γηπεδούχων, οι οποίοι αν και προσπάθησαν εν τέλει δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να λήγει 2-1 υπέρ του Διαγόρα.

Οι συνθέσεις:

Ηρόδοτος: Δημίζας, Αρναούτογλου, Βρεττός, Καντέ, Κοιλιάρας, Ρουσσάκης, Μπολάκης, Αποστολίδης, Χαλκιαδάκης, Κόρτσαμ, Χατζησάββας

Διαγόρας: Μπίντσης, Τοπάλ, Τάτσης, Γιώργου, Ρουγκαλάς, Πίσπας, Λαμπρής, Κουϊρουκίδης, Ζιούνης, Μπαστιάνος, Μουμίν.