overfm.gr | ΑΕΚ | Ιράν – Ανσαριφάρντ – Μοχαμάντι: Μεγάλη νίκη με ανατροπή στο 90’

Το Ιράν επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 του Λίβανου, με δύο γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Έπαιξαν ως αλλαγή οι δύο παίκτες της ΑΕΚ, Ανσαριφάρντ και Μοχαμάντι. Στον πάγκο έμεινε ο Χατζισαφί.

Απίθανη νίκη πανηγύρισαν οι Καρίμ Ανσαριφάρντ και Μιλάντ Μοχαμάντι με την εθνική ομάδα του Ιράν.

Οι δύο ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ έπαιξαν ως αλλαγή στη νίκη με 2-1 της εθνικής τους ομάδας απέναντι στο Λίβανο στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022.

Το Ιράν αν και βρέθηκε να χάνει μέχρι το 90’, λόγω του τέρματος που είχε σημειώσει στο 37’ ο Σαάντ, μπόρεσε να φτάσει στους τρεις βαθμούς της νίκης με δύο γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Με τους δύο «κιτρινόμαυρους» παίκτες του Ιράν να βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο τη στιγμή της ανατροπής, βοηθώντας την ομάδα τους να φτάσει σε αυτή την απίστευτη νίκη.

Πιο συγκεκριμένα, το Ιράν ισοφάρισε στο 90+1’ με τον Αζμούν, ενώ ο Νουρολάχι στο 90+5’ «έγραψε» το 2-1 για την ομάδα του.

Ο Μοχαμάντι είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο στο 60’ ως αλλαγή του Γκόντος, ενώ ο Ανσαριφάρντ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 84’ στη θέση του Γιαχανκμπάς. Στον πάγκο έμεινε ο 3ος διεθνής Ιρανός της ΑΕΚ, Εχσάν Χατζισαφί.

Το Ιράν με τη νίκη του αυτή έφτασε τους 13 βαθμούς, όντας πρώτο στον όμιλό του, μετρώντας σε 5 αγωνιστικές 4 νίκες και 1 ισοπαλία.