overfm.gr | Serie A | Ιντσάγκι: «Η Ουντινέζε μας κέρδισε δίκαια»

Την ανωτερότητα της Ουντινέζε παραδέχτηκε ο Σιμόνε Ιντσάγκι στην ήττα της Ίντερ με 3-1 στην «Ντάτσια Αρίνα».

Η Ίντερ υπέστη ήττα σοκ από την Ουντινέζε στην «Ντάτσια Αρίνα» με αποτέλεσμα να χάσει και άλλο έδαφος για την κορυφή. Ο Σιμόνε Ιντσάγκι παραδέχτηκε την ανωτερότητα των «φριουλιάνι» ενώ τόνισε ότι αυτός είναι ο κύριος υπαίτιος για την ήττα.

«Η Ουντινέζε κέρδιζε όλες τις μονομαχίες και άλλαξα Μχιταριάν και Μπαστόνι στο ημίχρονο, διότι είχαν ήδη πάρει κίτρινη κάρτα. Η Ουντινέζε έκανε εξαιρετικό παιχνίδι και νίκησε δίκαια. Εμείς δεν μπορέσαμε να δώσουμε συνέχεια στις δύο προηγούμενες νίκες μας και ο κύριος υπεύθυνος είμαι εγώ. Μας έλειπε η αποφασιστικότητα, πρέπει να αναθεωρήσουμε μερικά πράγματα.Στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια μας έχουμε δεχθεί 9 γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο σήμερα τους δώσαμε 9 κόρνερ, κάποια στιγμή θα δεχόμασταν γκολ. Αυτή ήταν μια ήττα που μας πόνεσε πολύ. Εγώ και το επιτελείο μου συνεχίζουμε να δουλεύουμε σκληρά, αλλά αυτή η ήττα μας αφήνει μπερδεμένους. Όταν έχεις λιγότερη αποφασιστικότητα από τους αντιπάλους σου, θα τιμωρηθείς», δήλωσε ο Ιταλός τεχνικός μετά το ματς με την ομάδα από το Ούντινε.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.