overfm.gr | Serie A | Ίντερ – Σασουόλο 0-2 – «Διπλό»-σοκ που βάζει φωτιά στο πρωτάθλημα

Η μαχητική Σασουόλο υποχρέωσε σε εντός έδρας ήττα την Ίντερ (0-2), η οποία έχασε πολύτιμο έδαφος για την διεκδίκηση της Serie A.

Φοβερή Σασουόλο πήρε «διπλό» μέσα στο Τζουζέπε Μεάτσα και έβαλε φωτιά στη Serie A!

Η μαχητική Σασουόλο υποχρέωσε σε εντός έδρας ήττα την Ίντερ, νικώντας την 2-0 στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Serie A. Στην Μίλαν βλέπουν αυτό το αποτέλεσμα και τους πιάνει σύγκρυο, αφού οι «ροσσονέρι» έμειναν στο 2-2 με τη Σαλερνιτάνα.

Η Σασουόλο με το ξεκίνημα ασκούσε πίεση ψηλά. Αυτό τελικά απέφερε καρπούς και στο 8ο λεπτό ο Ρασπαντόρι άνοιξε το σκορ με ένα σουτ από το ύψος της περιοχής.

Η Ίντερ συνέχισε να λειτουργεί προβληματικά και αυτό το… πλήρωσε για δεύτερη φορά. Η Σασουόλο πέτυχε και δεύτερο γκολ πριν τη συμπλήρωση  μισής ώρας παιχνιδιού . Συγκεκριμένα, ο Τραορέ έκανε μία πολύ ωραία σέντρα από τα αριστερά και ο Σκαμάκα με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ.

Οι «νερατζούρι» μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο με το πόδι στο γκάζι. Βέβαια την υπεροχή που είχαν δεν την μετουσίωσαν σε γκολ και το ματς έληξε 2-0 υπέρ της Σασουόλο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Νταρμιάν (46’ Ντάμφρις), Ντιμάρκο, Πέρισιτς (78’ Ντ’Αμπρόζιο), Σκρίνιαρ, Ντε Φράι, Τσαλχάνογλου (78’ Βιδάλ), Γκαλιαρντίνι (46’ Ντζέκο), Μπαρέλα, Λαουτάρο Μαρτίνες, Σάντσες

Σασουόλο: Κονσίλι, Μίλντιρ, Αϊχάν (46’ Τρεσόλντι), Κυριακόπουλος, Κίρικες, Τραορέ (78’ Αραουί), Λοπές, Φρατέζι (71’ Ενρίκε), Μπεράρντι (89’ Πελούζο), Ραζπαντόρι. Σκαμάκα (70’ Ντεφρέλ)