overfm.gr | Serie A | Ιντερ – Γκολ και θέαμα εκπληκτικό 6-1 με την Μπολόνια [vid]

Η Ιντερ επέστρεψε με θεαματικό τρόπο στα νικηφόρα αποτελέσματα, καθώς ισοπέδωσε με 6-1 την Μπολόνια στο Μεάτσα για την 4η αγωνιστική.

Πραγματικός «σίφουνας» η Ιντερ. Δεν είχε κανένα πρόβλημα και νίκησε εύκολα στο «Μεάτσα» την Μπολόνια με 6-1, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στη Serie A. Η ομάδα του Μιλάνου «καθάρισε» το ματς από το πρώτο ημίωρο. Η Ιντερ προηγήθηκε με 3-0, και ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας πίσω της, την εντός έδρας ήττα από τη Ρεάλ Μαδρίτης στο Champions League.

Νωρίτερα, με ηγέτη τον Ρικάρντο Σαπονάρα η Φιορεντίνα πέρασε νικηφόρα από τη Γένοβα. Επικράτησε με 2-1 της τοπικής Τζένοα. Ο Σαπονάρα άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό, ενώ έδωσε την ασίστ στον Μποναβεντούρα για το 2-0 (89′). Οι γηπεδούχοι μείωσαν στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Κρίσιτο. Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στη Serie A έχουν ως εξής:

Σασουόλο-Τορίνο - 0-1