overfm.gr | Super League 2 | Ιεράπετρα – Καλλιθέα 1-2: Νίκη στην Κρήτη για τους Αθηναίους

Σημαντική νίκη για την Καλλιθέα στην έδρα της Ιεράπετρας.

Με νίκη έφυγε από την Κρήτη η ομάδα της Καλλιθέας. Η ομάδα από την Αθήνα χάρη στα τέρματα των Δούμτσι και Μουνιέ επικράτησε με σκορ 2-1 στην έδρα της Ιεράπετρας, η οποία μείωσε στο σκορ χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μεσιδόρο. Κάπως έτσι η Καλλιθέα πήρε το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα. Από την άλλη πλευρά η Ιεράπετρα ηττήθηκε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Καλλιθέα να προηγήτε στο σκορ στο 29ο λεπτό με τον Δούμτσι. Αυτό μάλιστα ηταν και το σκορ του πρώτου μέρους Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68ο λεπτό ο πρώην πάικτης του Παναθηναϊκού Άντονι Μουνιέ διπλασίασε τα τέρματα της Αθηναϊκής ομάδας του.

Ωστόσο λίγο αργότερα η Ιεράπετρα μέιωσε στο σκορ χάρη στην έυστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μεσιδόρο. Στα τελευτάια λεπτά του αγώνα και παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων η Καλλιθέα κατάφερε να κρατήσει το υπέρ 2-1 και να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης στην έδρα της Ιεράπετρας.

Οι συνθέσεις:

Ιεράπετρα (Βεργέτης): Καραγκιόζης, Κοντοές, Ντε Λορέντζι, Ντι Λορέντζο (62′ Βουό), Κάρδαρης, Ψάνης, Λεμονής, Μπενίτεζ (75′ Κατάλντι), Μεσσιδόρο (86′ λ.τ Τασιούλης), Αντερέγκεν, Χιμένεθ.

Καλλιθεά (Βόκολος): Στρέζος, Κοντοχρήστος, Ρόσσι (60′ Κονέ), Ευαγγέλου, Ρέντζας, Μπουλούλης, Χατζηδίμπας, Σαντάνα, Μουνιέ, Δούμτσης (76′ Βασιλούδης), Μάλτσι (76′ Κωστίκας).