overfm.gr | Super League 2 | Ιεράπετρα – Ηρόδοτος 1-1: Πρώτος βαθμός τους γηπεδούχους

Ιεράπετρα και Ηρόδοτος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στο Λασίθι.

Παρά τις πολύ κακές καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν στο «Βουζουνεράκειο» με πολύ βροχή και αέρα, οι ποδοσφαιριστές τόσο της Ιεράπετρας, όσο και του Ηροδότου, έβαλαν τα δυνατά τους και εν τέλει κατάφεραν να σκοράρουν και δυο τέρματα, με την αναμέτρηση να λήγει 1-1. Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να μην σημειώθηκε κάποιο γκολ, ωστόσο στην επανάληψη ο Ηρόδοτος κατάφερε να προηγηθεί.

Συγκεκριμένα ο Χατζησάββας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 51ο λεπτό έκανε το 1-0 για την ομάδα του Ηρακλείου, με τον Αντερέγκεν στο 54 να ισοφαρίζει σε 1-1. Από αυτό το σημείο και μετά οι δυο ομάδες έκαναν και άλλες ευακιρίες για κάποιο 2ο τέρμα, ωστόσο καμία από τις δυο δεν κατάφερε να το πετύχει και εν τέλει το τελικό σφύριγμα της λήξης να τις βρίσκει ισόπαλες. Με αυτό τον τρόπο η γηπεδούχος Ιεράπετρα πήρε τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ από την πλευρά του ο Ηρόδοτος έφτασε τους 5.

Ιεράπετρα: Καραγκιόζης, Τορίμπιο, Ντε Λορέντζι, Ντι Λορέντζο(76′ Κατάλντι), Κάρδαρης, Ψάνης(73′ Καζάου), Λεμονής, Μπενίτεζ, Μεσσιντόρο, Αντερέγκεν, Βουό

Ηρόδοτος: Δημίζας, Κορτσάμ, Ρουσάκης, Καντέ(59′ Βρεττός), Χατζησάββας, Κατίδης, Χαλκιαδάκης(64′ Αργκιλέσι), Σουρνάκης, Γκίνης, Λουμπάκης, Αποστολίδης(64′ Κοιλιάρας Δ.).