overfm.gr | Κύπελλο Ελλάδας | Ιδανικό ξεκίνημα για Φαντιγκά [vid]

Κάτι παραπάνω από ιδανική είναι η πρώτη εμφάνιση στην αρχική ενδεκάδα του Φαντιγκά στο ματς του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό για το Κύπελλο Ελλάδας.

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό στην αναμέτρηση κόντρα στον Παναιτωλικό για το Κύπελλο Ελλάδας. Οι «ερυθρόλευκοι» μετά το 2-2 του Αγρινίου θέλησαν να πετύχουν όσο το δυνατόν νωρίτερα το πρώτο τους τέρμα. Ώστε να πάρουν το προβάδισμα πρόκρισης.

Ειδικά ο Φαντιγκά ήταν όλα τα λεφτά. Ο νεαρός άσος στην πρώτη του εμφάνιση στην αρχική ενδεκάδα των «ερυθρόλευκων» μόλις στο 3ο λεπτό έκανε το σουτ που τράνταξε το δοκάρι του Παναιτωλικού.

Δύο λεπτά αργότερα όμως, ο 21χρονος χαφ πίεσε ψηλά, έκλεψε την μπάλα και με όμορφο σουτ μέσα από την περιοχή, άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό. Ενώ άνοιξε και λογαριασμό με την «ερυθρόλευκη» φανέλα για την φετινή σεζόν.

Δείτε το γκολ του Φαντιγκά για το 1-0 κόντρα στον Παναιτωλικό: