overfm.gr | Champions League | Η τελευταία φορά του ΠΑΟΚ με Ρώσους (vid)

Το ματς-θρίλερ με τη Σπαρτάκ ήταν το τελευταίο παιχνίδι που είχε δώσει ο ΠΑΟΚ με ρώσικη ομάδα.

Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει την Κράσνονταρ για τα Play Off του Champions League με τον Δικέφαλο να έχει μια μοναδική ευκαιρία να προκριθεί στους ομίλους του Champions League.

Την τελευταία φορά που οι «ασπρόμαυροι» αντιμετώπισαν στην Τούμπα ομάδα από την Ρωσία κατάφεραν να νικήσουν σε ένα ματς… θρίλερ.

Ήταν 8/8/18 όταν ο ΠΑΟΚ κοντραρίστηκε με την Σπαρτάκ Μόσχας στη Θεσσαλονίκη για τα προκριματικά του Champions League.

Οι Ρώσοι προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό με τον Ποπόφ, ενώ 10 λεπτά αργότερα, ο Πρόμες έκανε το 0-2 παγώνοντας την Τούμπα.

Ωστόσο, ο Δικέφαλος μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πρίγιοβιτς στο 29, ενώ στο 37΄ ο Λημνιός με πανέμορφο πλασέ έφερε το ματς στα ίσια. Πριν καν λήξει το πρώτο μέρος ο ΠΑΟΚ ανέτρεψε το σκορ, αφού ο Πέλκας στο 44΄ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-2, που ήταν και το τελικό σκορ.