overfm.gr | La Liga | Η Σοσιεδάδ είχε τον… σαμουράι της

Ένα γκολ του Τάκε Κούμπο ήταν αρκετό για να δώσει την νίκη στην Σοσιεδάδ με 1-0 επί της Κάντιθ στο «Νουέβο Μιραντίγια».

Tην πρώτη της νίκη στην φετινή La Liga πέτυχε η Σοσιεδάδ η οποία επικράτησε με 1-0 της Κάντιθ στο «Νουέβο Μιραντίγια» χάρη σε ένα γκολ του Ιάπωνα της του Τάκε Κούμπο.

Το παιχνίδι ήταν αναγνωριστικό στα πρώτα λεπτά με τις δυο ομάδες να επιδίδονται σε παιχνίδι κέντρου και όσπου στο 21′ ο Κούμπο άνοιξε το σκορ για τους «Βάσκους» Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν μια μεγάλη ευκαιρία με τον Νταβίντ Σίλβα να διπλασιάσουν τα τέρματα τους αλλά και με τον Ρίκο αλλά με ψυχραμία κράτησαν το πολύτιμο τρίποντο.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.