overfm.gr | Champions League | Η Μπάγερν υπέταξε την Ίντερ στο Μιλάνο και η Μπαρτσελόνα διέσυρε με Σούπερ Λέβα την Βικτόρια Πλζεν

Η Μπάγερν πήρε την νίκη στο Μιλάνο κόντρα στην Ίντερ 0-2, ενώ η Μπαρτσελόνα με σούπερ Λέβα διέσυρε την Βικτόρια Πλζεν.

Η Μπάγερν Μονάχου πήρε ένα μεγάλο διπλό σήμερα στον Μιλάνο κόντρα στην Ίντερ του Ιντζάγκι. Οι Βαυαροί μπήκαν από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι έχοντας την κατοχή της μπάλας και δημιουργώντας περισσότερες ευκαιρίες. Το γκολ δεν άρχισε να έρθει για την ομάδα του Νάγκελσμαν, αφού ο Σανέ άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό από ασίστ του Κίμιχ. Οι Βαυαροί δεν σταμάτησαν να πιέζουν και έψαχναν ένα δεύτερο γκολ το οποίο όμως δεν ήρθε.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο με τους Ιταλούς να χάνουν μερικές ευκαιρίες, ενώ είχαν ισορροπήσει και την κατοχή της μπάλας. Στο 66ο λεπτό του αγώνα όμως ο Ντε Αμπρόσιο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έκανε το 0-2, το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος.

Η Μπαρτσελόνα στο Κάμπ Νόου είχε πολύ εύκολο έργο κόντρα στην Βικτόρια Πλζεν και την κέρδισε με το εμφατικό 5-1, με σουπερ εμφάνιση του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Το σκορ άνοιξε νωρίς νωρίς για τους Καταλανούς ο Κεισί στο 13′, ενώ το 2-0 ήρθε λίγο αργότερα στο 34ο λεπτό με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να πιάνει δουλειά, την ασίστ έβγαλε ο Σέρτζι Ρομπέρτο. Οι Τσέχοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα με τον Συκορά, όμως στο 45+3 ο Λεβαντόφσκι χτύπησε ξανά μετά από ασίστ του Ούσμαν Ντεμπελέ.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε ανάλογη εικόνα με τους Καταλανούς να πολιορκούν τα καρέ του Στάνεκ. Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο 67ο λεπτό έκανε το 4-1 έπειτα από ασίστ του Φεράν Τόρες και πέτυχε το πρώτο του χατ-τρικ με την φανέλα της Μπαρτσελόνα. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ούσμαν Ντεμπελέ έβγαλε μία υπέροχη ασίστ στον Φεράν Τόρες ο οποίος πέτυχε το τελικό 5-1, σκορ το οποίο δεν άλλαξε μέχρι και το τέλος.