overfm.gr | Premier League | Η Γουέστ Χαμ βύθισε την Γουλβς

Σημαντική νίκη πέτυχε η Γουέστ Χαμ επικρατώντας στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου της Γουλβς με 2-0 με τους ηττημένους να βρίσκονται στην επικίνδυνη ζώνη.

Νίκη μεγάλης σημασίας σημείωσε η Γουέστ Χαμ επί της Γουλβς με 2-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου και ανάσανε βαθμολογικά περνώντας πάνω από την επικίνδυνη ζώνη σε αντίθεση με τους ηττημένους που βρίσκονται κατω από αυτήν.

Και όμως οι «λύκοι» μπηκαν φουριόζοι χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες. Στο 4ο λεπτό ο Φαμπιάνσκι έσωσε δύσκολα μετά από σουτ του Ποντένσε  ενώ στο 5’ το σουτ του Νούνες πέρασε μόλις έξω ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Πολωνός πορτιέρο έβγαλε το σουτ του Γιόνι.Στο 16′ ήταν η σειρά των «Λονδρέζων» να απειλήσουν όταν ο Μπόουεν έκανε το σουτ με τον Σα να χάνει την μπάλα αλλά τον Σκαμάκα να μην μπορεί να σκοράρει με προβολή.

Ότι δεν κατάφερε ο τελευταίος στο 16′, το κατάφερε στο 29′ με φοβερό σουτ από το ύψος της περιοχής κάνοντας το 1-0. Στο 54′ ο Κέρερ εκανε το σουτ και κόντραρε η μπάλα και στρώθηκε δεξιά στον Μπόουεν που με συρτό σουτ έκανε το 2-0. Στο 72′ ακυρώθηκε γκολ του Ποντένσε ενώ στο 76′ Κάμπελ έκανε φοβερή ενέργεια και σουτ που πέρασε μόλις έξω.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ(Ντέιβιντ Μόγιες): Φαμπιάνσκι, Κέρερ, Ζουμά, Ντόουσον, Σούτσεκ, Ράις, Κρέσγουελ, Πακετά (74’ Έμερσον), Κορνέ (34’ Φορνάλς), Μπόουεν, Σκαμάκα (66’ Αντόνιο)

ΓΟΥΛΒΣ(Μπρούνο Λέιτζ): Σα, Σεμέδο (73’ Κλαμπελ), Γιόνι, Αΐτ Νουρί, Κίλμαν, Νέβες, Μουτίνιο, Ματέους Νούνες (73’ Μπ.Τραορέ), Ποντένσε, Γουέδες (58’ Ντιέγκο Κόστα), Νέτο (24’ Τραορέ)

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.