overfm.gr | Super League 2 | Η απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Κλάους Αθανασιάδη [vid]

Η εντυπωσιακή χαμένη ευκαιρία του έμπειρου επιθετικού.

Ο Στέφανος Κλάους Αθανασιάδης είναι ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ανάμεσα στον Απόλλων Λάρισας και την Δόξα Δράμας. Ο λόγος έχει να κάνει με το γεγονός πως ο έμπειρος επιθετικός σκόραρε το γκολ με το οποίο η ομάδα του “άνοιξε” το σκορ της αναμέτρησης, ενώ λίγο αργότερα κατάφερε να χάσει το… άχαστο.

Συγκεκριμένα στο 29ο λεπτό ο Κλάους έκανε με ένα δυνατό σουτ το 1-0 για τον Απόλλωνα, σε μια φάση διαρκείας, φτάνοντας με αυτόν τον τρόπο τα τρία γκολ στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ 2.

Ωστόσο στο 42ο λεπτό, ενώ είχε την ευκαιρία να σκοράρει για δεύτερη φορά στο παιχνίδι, ο ίδιος φαίνεται πως έχασε την ψυχραιμία του, και αστόχησε από πλεονεκτική θέση, με τον ίδιο να πέφτει στο έδαφος και να μην μπορεί να πιστέψει τι έχει μόλις συμβεί.