overfm.gr | Super League 2 | Η ΑΕΚ Β΄ πέρασε αλώβητη και από την Ιεράπετρα

Η ΑΕΚ Β΄ επικράτησε 2-1 του ΟΦ Ιεράπετρας στην Κρήτη και αναρριχήθηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας του Νοτίου Ομίλου της Super League 2.

Νέα νίκη για την ΑΕΚ Β΄ και συγκεκριμένα τρίτη διαδοχική.

Η δεύτερη ομάδα της Ένωσης μετά τη νίκη επί της Επισκοπή επικράτησε 2-1 του ΟΦΙ στην Ιεράπετρα και διεύρυνε το αήττητο σερί στα 6 ματς. Έτσι αναρριχήθηκε στην 5η θέση του Νοτίου Ομίλου της Super League 2.

Οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν πολύ δυνατά και μόλις 10ο λεπτό έκαναν το 1-0, χάρισε σε προβολή του Παρρά μετά από σέντρα του Μιτάι. Επτά λεπτά αργότερα οι παίκτες του Νίκου Παναγιωτάρα παραλίγο να διπλασιάσουν τον δείκτη του σκορ. Όμως το σουτ του Γιούση βρήκε στο δοκάρι.

Οι γηπεδούχοι μετά από αυτό πήραν μέτρα στο γήπεδο και δημιούργησαν προϋποθέσεις για γκολ. Τελικά αυτό δεν κατάφεραν να το βρουν και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-0 υπέρ του «δικέφαλου».

Οι Κρητικοί συνέχισαν την πίεση και τελικά βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 60΄με τον Θεοχάρη. Παρ’ όλα αυτά οι παίκτες της ΑΕΚ Β΄ δεν πτοήθηκαν και με τον Πάρη Μπάμπη διαμόρφωσαν το τελικό 2-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΦ Ιεράπετρας (Βεργέτης): Καραγκιόζης, Ντι Λορέντζο, Βιβάνκο, Κάρδαρης (33′ λ.τ Κοντοές), Ντέτλερ, Μπενίτεζ, Καλλιτσουνάκης (21′ λ.τ Μούλερ), Λεμονής, Νεκούλ (85′ Κατάλντι), Αντερέγκεν, Χιμένεζ.

ΑΕΚ Β (Παναγιωτάρας): Θεοχάρης, Λάτσι, Κορνέζος (70′ Σαμπανάτζοβιτς), Μιτάι, Σταμούλης, Μπάμπης, Παρράς, Ρουκουνάκης (56′ Μουστακόπουλος), Ευθ. Χριστόπουλος (70′ Μπούσης), Γιούσης, Ιατρούδης.