overfm.gr | Premier League | Γουλβς – Μπέρνλι 0-4: Πάτησε τους «λύκους» και μένει στην Premier League

Η Μπέρνλι διέλυσε τη Γουλβς και είναι και με τα δύο πόδια στην Premier League.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Μπέρνλι, η οποία διέλυσε τη Γουλβς με 4-0. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν πάρτι από το πρώτο ημίχρονο και με πρωταγωνιστή τον Γουντ πήρε τη νίκη –  μισή παραμονή στην Premier League.

Ο επιθετικός της Μπέρνλι έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο. Έκανε χατ τρικ με τρία γκολ στο πρώτο μέρος. Την αρχή έκανε στο 15′ ύστερα από λάθος του Μπολί. Ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του έξι λεπτά αργότερα, ενώ στο 44′ ολοκλήρωσε το χατ τρικ του και έβαλε τις βάσεις για το διπλό της ομάδας του.

Στο δεύτερο μέρος και πάλι ήταν πρωταγωνιστής, καθώς έβγαλε την ασίστ στον Γουέστγουντ στο 85′ και διαμορφώθηκε το τελικό 4-0.