overfm.gr | ΣΠΟΡ | Γουίμπλετον: Η εκπληκτική Μαρία Σάκκαρη δεν άφησε περιθώρια στην Τόμοβα (2-0)

Η Μαρία Σάκκαρη έκανε μια εκπληκτική εμφάνιση κόντρα στην Τόμοβα και με 2-0 στα σετ τελείωσε γρήγορα την νίκη και την πρόκριση.

Η Μαρία Σάκκαρη έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι κόντρα στην Τόμοβα (Νο.112) κερδίζοντας την 2-0 σετ. Η Μαρία κέρδισε το πρώτο σετ 6-4, ενώ στο δεύτερο είχε ακόμα πιο εύκολο έργο 6-3.

Το ματς:

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο αθλήτριες να αντιμετωπίζουν θέματα με τα σερβίς τους, μάλιστα μετά το 1-1 είδαμε 2 διαδοχικά μπρέικς.

Η Μαρία κατάφερε να σπάσει 2 φορές το σερβίς της αντιπάλου της, ενώ στην συνέχεια κράτησε έξυπνα το σερβίς της και πήρε το προβάδισμα με 4-2 γκέιμς. Στην συνέχεια η Σάκκαρη διαχειρίστηκε καλά το σετ και έφτασε στην κατάκτηση του με το σκορ στα γκέιμς να είναι 6-4.

Το δεύτερο σετ ήταν ακόμα πιο εύκολο για την Ελληνίδα πρωταθλήτρια η οποία συνάντησε μικρότερη αντίσταση. Η Μαρία φρόντισε να κάνει νωρίς το πρώτο μπέικ και πήρε το προβάδισμα με 2-1. Στην συνέχεια εκμεταλλεύτηκε το προβάδισμα της και έφτασε το σκορ στο 3-1.

Από εκεί και πέρα η συνέχεια ήταν απλή για την Μαρία, η οποία κράτησε την ψυχραιμία. Η Ελληνίδα τενίστρια με ένα δεύτερο μπρέικ στο 9ο γκέιμ του 2ου σετ πήρε την νίκη με 6-3 κόντρα στην Βουλγάρα αντίπαλο της.