overfm.gr | ΣΠΟΡ | Γουίμπλετον: Η ασταμάτητη Χάλεπ χρειάστηκε μόνο 63 λεπτά (vid)

Η Σιμόνα Χάλεπ έκανε την 15η συνεχόμενη νίκη της στο Γουίμπλετον, αφού επικράτησε 2-0 σετ της Αμάντα Ανισίμοβα και βρίσκεται στην ημιτελικά.

Η Σιμόνα Χάλεπ έχει αναγεννηθεί στο φετινό Γουίμπλετον και φωνάζει ότι είναι παρόν.

Η Ρουμάνα τενίστρια έκανε ελάχιστα λάθη και δεν έδωσε κανένα περιθώριο στην αντίπαλο της. Μάλιστα κατάφερε να πάρει την νίκη σε μια μάχη που κράτησε 63 λεπτά. Η Χάλεπ πήρε εύκολα το πρώτο σετ 6-2, ενώ στο δεύτερο η αντίπαλος της προσπάθησε να αντιδράσει, όμως τελικά να γνωρίζει την ήττα 6-4.

Η επόμενη αντίπαλος της Χάλεπ θα είναι η Έλενα Ριμπάκινα. Η τενίστρια από το Καζακστάν κέρδισε 2-1 σετ την Αϊλά Τομλγιάνοβιτς.