overfm.gr | Premier League | Go West (Ham) προς την σωτηρία

Νίκη που την έστειλε ακόμη πιο μακριά από την επικίνδυνη ζώνη πήρε η Γουέστ Χαμ επί της Μπόρνμουθ με 2-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου.

Σημαντική νίκη πέτυχε η Γουέστ Χαμ επί της Μπόρνμουθ με 2-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου με αποτέλεσμα να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα και να ανέβει στην 14η θέση με 11 βαθμούς μαζί με την Μπρέντφορντ.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν την πρώτη καλή φάση του ματς στο 8′ με τον Σολάνκε να σουτάρει και τον Φαμπιάνσκι να σώζει ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 19′ με το σουτ του Κρέσγουελ να αποκρούεται από τον Νέτο. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου τα «σφυριά» κέρδισαν κόρνερ και με διαδοχικές κεφαλιές ο Ζουμά πήρε μια εξ αυτών και την έστειλε στα δίχτυα του Νέτο για το 1-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πλησίασαν το δεύτερο γκολ στο 60′ καθώς ο Ράις σούταρε και ο Τρέιβερς έσωσε. Στο 91′ εν τέλη σφράγισαν την νίκη οι γηπεδούχοι καθώς μέσω VAR κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Ζεμούρα και ο Μπενραχμά το μετέτρεψε σε γκολ για το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ(Ντέιβιντ Μόγιες): Φαμπιάνσκι, Τζόνσον, Κρέσγουελ, Ζουμά, Κέρερ, Ράις, Σούτσεκ, Σκαμάκα (73’ Αντόνιο), Ντόουνς (86’ Φορνάλς), Μπόουεν (86’ Τσουφάλ), Μπενραχμά

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ(Γκάρι Ο’ Νιλ): Νέτο (46’ Τρέιβερς), Φρέντερικς (57’ Άντονι), Κουκ, Μεπάμ, Λέρμα, Κρίστι (57’ Ζεμούρα), Μπίλινγκ, Σμιθ, Ταβερνιέ, Σενέσι, Σολάνκε (46’ Μουρ)

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.