overfm.gr | Διεθνή | Γλίτωσε την… γκέλα η Ρέιντζερς, «διπλό» στην έδρα της Νταντί [vid]

Μία σημαντική νίκη στον… αγώνα που δίνει για το πρωτάθλημα πήρε η Ρέιντζερς στην έδρα της Νταντί με 2-1 και πάει τώρα για το «Old Firm».

Με ανατροπή στο τελευταίο μισάωρο, η Ρέιντζερς νίκησε 2-1, στην έδρα της Νταντί!

Με αυτή τη νίκη, η Ρέιντζερς παραμένει σε απόσταση τριών βαθμών, από τη πρωτοπόρο Σέλτικ.

Θυμίζουμε πως, στις 3 Απριλίου είναι προγραμματισμένο το Old Firm, που θα κρίνει πολλά για την υπόθεση τίτλος.

Όσον αφορά το ματς, ο Κρίστι Έλιοτ άνοιξε το σκορ για τη Νταντί στο 6ο λεπτό.

Στο 64ο λεπτό, ο Άαρον Ράμσεϊ, με το πρώτο γκολ του με τη φανέλα της Ρέιντζερς, ισοφάρισε, για την πρωταθλήτρια Σκωτίας, ενώ το διπλό ήρθε χάρη σε γκολ του Κόνορ Γκόλντσον στο 86ο λεπτό.