overfm.gr | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γκρόιτερ Φιρτ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-2: «Χτύπησε» ξανά στο φινάλε

Γκρόιτερ Φιρτ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-2: Οι «αετοί» όπως και κόντρα στον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» με γκολ στις καθυστερήσεις πήραν σπουδαία νίκη.

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, η οποία βρίσκεται σε ανοδική πορεία το τελευταίο διάστημα.

Οι «αετοί» επικράτησαν εκτός έδρας με 2-1 επί της Άιντραχτ Φρανκφούρτης ανεβαίνοντας ακόμη περισσότερο στο βαθμολογικό πίνακα της Bundesliga. Και μάλιστα πήραν τη νίκη με πανομοιότυπο τρόπο με αυτόν που είχαν επικρατήσει πριν από μερικές ημέρες του Ολυμπιακού στο «Γ. Καραϊσκακης», με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Άιντραχτ προηγήθηκε στο σκορ στο 75’ με τέρμα του Ρόντε, ωστόσο, στο 92’ ο Ίτεν έκανε το 1-1. Και εκεί που όλα έδειχναν πως το ματς θα τελειώσει ισόπαλο και οι «αετοί» θα αφήσουν δύο ακόμη βαθμούς στο πρωτάθλημα, ήρθε ο Μπόρε στο 94’ να «γράψει» το 2-1 και να δώσει μία πολύτιμη νίκη στην ομάδα του.

Η Άιντραχτ με αυτή της τη νίκη έφτασε τους 12 βαθμούς στο βαθμολογικό πίνακα, ενώ η Γκρόιτερ Φιρτ συνεχίζει να είναι ουραγός, έχοντας συγκεντρώσει μόλις 1 βαθμό.

Δείτε ΕΔΩ το νικητήριο γκολ της Άιντραχτ.