overfm.gr | Bundesliga | Γκλάντμπαχ – Φράιμπουργκ 0-6: Ισοπεδωτικοί οι «αετοί» [vid]

Η Φράιμπουργκ ήταν ισοπεδωτική απέναντι στην Γκλάντμπαχ πετυχαίνοντας το ασύλληπτο 0-6 στο ημίχρονο. Οι «αετοί» πανηγύρισαν την νίκη σε ένα ιστορικό ματς.

Αδιανόητα πράγματα συνέβησαν στο «Borussia Park»  μεταξύ Γκλάντμπαχ –  Φράιμπουργκ για την 14η αγωνιστική της Bundesliga. H Φράιμπουργκ ήταν διαστημική απέναντι στην Γκλάντμπαχ και «καθάρισε» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο ρίχνοντας έξι γκολ.

“>

Ισοπεδωτικοί οι «αετοί»

Στην αναμέτρηση οι δύο ομάδες έρχονταν από άσχημα αποτελέσματα αλλά η μεταξύ τους μονομαχία για την έξοδο στην Ευρώπη ήταν επική. Έγγεσταϊν και Σέντε έδωσαν αέρα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους στο 5ο λεπτό.

Στο 12ο λεπτό Ο Λάινχαρτ ήρθε για να γράψει το 3-0. Το πάρτυ για τους φιλοξενούμενους συνεχίστηκε με τον Χέφλερ στο 19’ να κάνει το 4-0. Ο ίδιος μετά από έξι λεπτά έγραψε το 5-0. Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Ο Σλότερμπεγκ στο 37′, αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Παράλληλα, η Φράιμπουργκ έγινε η πρώτη φιλοξενούμενη ομάδα που σκοράρει πέντε γκολ στο πρώτο 25λεπτο στην ιστορία της Bundesliga! Με αυτή τη νίκη της Φράιμπουργκ εδραιώνεται στην 4η θέση της βαθμολογίας του γερμανικού πρωταθλήματος ενώ από την άλλη πλευρά η Γκλάντμπαχ και υποχώρησε στη 13η θέση.