overfm.gr | Serie A | Γκέλαρε η «Μεγάλη Κυρία» κόντρα στην αποδεκατισμένη Μπολόνια

Η Γιουβέντους δεν γλύτωσε την γκέλα και έφερε 1-1 με την Μπολόνια. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα έμειναν με 9 παίκτες από το 84ο λεπτό.

Η Γιουβέντους γλύτωσε από μεγάλο κάζο με γκολ του Βλάχοβιτς στο 95ο λεπτό. Η Γιουβέντους υποδέχτηκε στο «Alianz Stadium» την Μπολόνια. Η μαχητική Μπολόνια προηγήθηκε και έφτασε να παίζει με 9 παίκτες, όμως ο Βλάχνοβιτς της στέρησε το διπλό.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί απώλεια βαθμών για την «Γιούβε». Μάλιστα μετά από αυτό το αποτέλεσμα οι «μπιανκονέρι» έχουν βάλει σε ρίσκο ακόμα και την 4η θέση. Η Ρόμα, η Λάτσιο και η Φιορεντίνα είναι οι ομάδες που μπορούν να στερήσουν το Champions League από την Γιουβέντους.

Αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που μένει αήττητη η Μπολόνια η οποία έπαιξε με υποδειγματικό τρόπο στην κόντρα. Από την άλλη η ομάδα από το Τορίνο είχε αναλάβει τον ρόλο του να φτιάξει παιχνίδι. Πράγμα το οποίο δεν έκανε και αρκέστηκε στο να έχει μια ανούσια κατοχή. Με αυτό τον τρόπο το πρώτο ημίχρονο έληξε με τον δείκτη του σκορ να μένει στο 0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Μπολόνια μπήκε δυναμικά καθώς ο Αρναούτοβιτς έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία. Άλλη μια μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Πελεγκρίνι. Όμως στο 52ο λεπτό μετά από ασίστ του Σοριάνο ο Αρναούτοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και πάγωσε το Τορίνο. Μετά από λίγο ο Μοράτα έχασε μεγάλη ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσα όμως δεν την εκμεταλλευτικέ. Η «Γιούβε» συνέχισε να πιέζει και να ψάχνει ένα γκολ. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν να παίζουν με 9 παίκτες μετά από αποβολή του Σουμάορο και του Μέντελ. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε από τον Βλάχοβιτς στο 95’.