overfm.gr | Premier League | «Γκέλα» των «Πολιτών» στο Λονδίνο, χαμόγελα ελπίδας στους «Κόκκινους» [vid]

Η Σίτι ήρθε ισόπαλη (2-2) στο Λονδίνο με τη Γουέστ Χαμ και πλέον στο Λίβερπουλ ελπίζουν στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Συγκλονιστικό ματς στο Λονδίνο!

Η Γουέστ Χαμ υποδέχθηκε την Μάντσεστερ Σίτι και με 2-2 έδωσε… χαμόγελα στο Λίβερπουλ.

Η Λίβερπουλ παίζει την Τρίτη εκτός με τη Σαουθάμπτον, το ένα ματς περισσότερο που έχει. Παράλληλα, στην τελευταία στροφή η Σίτι φιλοξενεί την Αστον Βίλα και οι «Κόκκινοι» τη Γουλβς.

Οι Λονδρέζοι έκανε ένα ονειρικό πρώτο ημίχρονο. Ο Μπόουεν έκανε το 1-0 στο 24ο λεπτό, ενώ στο 44ο λεπτό με άψογο πλασέ έγραψε και το δεύτερο.

Οι οιωνοί ήταν απέναντι στη Σίτι, αφού από τις 52 φορές που βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο με δυο γκολ διαφορά στην Premier, ποτέ δεν κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή.

Ωστόσο, με ένα γκολ του Γκρίλις μπήκε ξανά στο παιχνίδι στο 51ο λεπτό. Στο 69ο λεπτό, ήρθε η ισοφάριση για τους «Μπλε».

Η Γουέστ Χαμ δεν επηρεάστηκε, εκμεταλλευόταν κάθε λάθος και στο 75’ πλησίασε το γκολ.

Η Σίτι πήρε πέναλτι στο 84ο λεπτό, Ο Μαχρέζ όμως νικήθηκε από τον εντυπωσιακό Φαμπιάνσκι και το δεύτερο χαμένο πέναλτι της σεζόν.