overfm.gr | Super League 1 | Γκαμπράνης – «Έχει να δώσει πολλά ακόμα ο Άρης»

Ο ρεπορτερ του Άρη, Παναγιώτης Γκαμπράνης, μίλησε στον αέρα του Over FM για την εικόνα των «κίτρινων» κόντρα στο φιλικό με τον Ολυμπιακό.

Ο Παναγιώτης Γκαμπράνης μίλησε στον αέρα του Over fm για τη φιλική αναμέτρηση του Άρη κόντρα στον Ολυμπιακό, η οποία έληξε ισόπαλη 1-1.

Ο Άρης έκανε εξαιρετική εμφάνιση, τόνισε ο ρεπόρτερ του Άρη, παρότι έλειπαν έξι παίκτες από την ομάδα του Άκη Μάντζιου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Παρουσιάστηκαν επίσης πολλά κενά στη μεσαία γραμμή του Ολυμπιακού. Οι «κίτρινοι» έκαναν πολλές ευκαιρίες και προσπαθούσαν να βρουν το γκολ με κάθε τρόπο.

Μάλιστα, από το 45΄ έως το 65ο λεπτό είχαν ευκαιρίες για ένα δεύτερο τέρμα.

Από τη στιγμή που δεν ήρθε αυτό ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει με την εμπειρία του Αβραάμ στο 80΄. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν ασύνδετοι σε αρκετά σημεία, με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα τον Ρόνι Λόπες.

Ο Παναγιώτης Γκαμπράνης σημείωσε, πως ο Άρης σε είχε αυτοματισμούς σε σύγκριση με την περυσινή αγωνιστική περίοδο.

Ο Ντιαγέ ήταν καταλυτικός στο παιχνίδι της ομάδας του Άκη Μάνζιου.  Ο παίκτης του Άρη έχει κάνει τη διαφορά σε όλα τα φιλικά ματς των «Θεσσαλονικιών». Εκτός του Ντιαγέ, ο Ιτούρμπε είχε επίσης πολύ καλή παρουσία από το 60ο λεπτό, όταν και εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Άρης φαίνεται πως έχει πολλά να δώσει ακόμα, καθώς υπάρχουν παίκτες που δεν έχουν ακόμα αγωνιστεί όπως είναι ο Μπράμπετς.

Όσον αφορά τα μεταγραφικά ο Παναγιώτης Γκαμπράνης επισήμανε, ότι οι «κίτρινοι» είναι καλυμμένοι.

Τέλος, δύο χιλιάδες περίπου φίλαθλοι του Άρη έκαναν συλλαλητήριο έξω από το γήπεδο μετά τη λήξη του αγώνα γιοα την τιμωρία των -6 βαθμών  που επιβλήθηκε στην ομάδα.