overfm.gr | Bundesliga | Γερμανία – Πρόκριση στα ημιτελικά για την ανανεωμένη Λειψία

Ολοκληρώθηκαν τα προημιτελικά παιχνίδια του κυπέλλου Γερμανίας με τις Λεψία, Αμβούργο και Φράιμπουργκ να περνάνε στα ημιτελικά.

Η Λειψία επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις και στις νίκες καθώς επικράτησε του Ανόβερου για το κύπελλο Γερμανίας για τα προημιτελικά της διοργάνωσης. Πρόκριση και για Αμβούργο και Φράιμπουργκ.

Η Λειψία έφτασε τις 4 σερί νίκες και τα 6 ματς αήττητη. Χθες, αγωνίστηκε στην έδρα του Ανόβερου για τα προημιτελικά του κυπέλλου Γερμανίας. Με δύο γκολ του Νκουνκού στο πρώτο ημίχρονο (17′ και 22′) και των Λάιμερ (67′) και Αντρέ Σίλβα (73′) η ομάδα του Τεντέσκο πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά.

Μαζί της, πήρε την πρόκριση το Αμβούργο. Επικράτησε στην διαδικασία των πέναλτι 3-2 της Καρλσλούης (2-2 η κανονική διάρκεια). Ενώ και η Φράιμπουργκ πέρασε στην παράταση από την έδρα της Μπόχουμ με σκορ 1-2 (1-1 η κανονική διάρκεια).

Από προχθές έχει προκριθεί η Ουνιόν Βερολίνου.

Θυμίζουμε Ντόρτμουντ και Μπάγερν έχουν μείνει από νωρίς εκτός διοργάνωσης.