overfm.gr | Γ' Εθνική | Γ Εθνική: Απόδραση στο 90΄ για Προοδευτική, εύκολα ο Μακεδονικός [pic,vds]

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε το Σάββατο η αυλαία της δράσης στη Γ’ Εθνική. Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων που διεξήχθησαν σήμερα.

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε το Σάββατο το πρόγραμμα της Γ Εθνικής με αναμετρήσεις 60 και πρώτο όμιλο. Απόδραση στο 90΄ για Προοδευτική

Απόδραση στο 90΄ για Προοδευτική

Αήττητος Σπατών – Προοδευτική 0-1

Για τον 6ο όμιλο, ο Αήττητος υποδέχτηκε στα Σπάτα την Προοδευτική. Το ματς είχε καλές στιγμές, αλλά οι «βυσσινί» κατάφεραν να αποδράσουν με το «διπλό», χάρη στο γκολ του Κυριαζή στο 89’.

Την τέταρτη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε σήμερα η ομάδα του Κορυδαλλού, έναντι του Αήττητου Σπάτων, με το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης να επιτυγχάνεται τα τελευταία λεπτά.

Το παιχνίδι φαινόταν εξ αρχής αμφίρροπο, με τους βυσσινί να έχουν ελαφρώς την υπεροχή. Στο πρώτο ημίχρονο, αμφότερες οι ομάδες είχαν αξιοσημείωτες ευκαιρίες, τις οποίες δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν σε γκολ.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Διασσινός, Αποστόλου (Ιωαννίδης 65′), Ασλάνι (Γκρόσιος 65′), Μιχαηλίδης, Στυλιανόπουλος, Κατσέρης, Καλογεράς (Μάτι 75΄), Νομικός, Παπανικολάου (Πρέντι 50′), Λαμπρίδης, Παναγόπουλος.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Χαλκίδης, Αλεξίου, Δημακάκος, Πατσατζόγλου, Βοσνακίδης, Μεγαρίτης, Σαφταρίδης, Μακρυγίαννης, Κυριαζής, Θεοδωρίδης, Όμο.

Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός 2-0

Στον 2ο όμιλο, ο Μακεδονικός επικράτησε 2-0 του Εδεσσαϊκού, επιστρέφοντας στις νίκες.

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Μακεδονικός «κλείδωσε» (2-0) τη νίκη απέναντι στον Εδεσσαϊκό και κέρδισε επιπλέον έδαφος στον βαθμολογικό πίνακα της Γ΄Εθνικής, εκεί όπου βρίσκεται πλέον μόνος πρώτος αφήνοντας πίσω του την ομάδα της Έδεσσας με 12 βαθμούς

Η τρίτη καλή τελική ήταν και φαρμακερή για τους γηπεδούχους, με τη μπάλα να στρώνεται στον Χασάνογλου μετά από αδύναμη απομάκρυνση των αμυντικών του Εδεσσαϊκού στο 27′ και τον νεαρό μπακ να μη διστάζει να εκτελέσει, αφήνοντας «άγαλμα» τον Τεντζέρη και γράφοντας με εντυπωσιακό τρόπο το 1-0.

Λίγο αργότερα, στο 56′, σε αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Τσουκάνης έκανε με τρομερό σουτ το 2-0, υποδεχόμενος την εξαιρετική ασίστ με τακουνάκι από τον Τοπούζη!

Το γκολ αυτό έμοιαζε να σφραγίζει τη νίκη για την ομάδα του Αμανατίδη, με το ρυθμό να πέφτει στη συνέχεια και τον Εδεσσαϊκό να αδυνατεί να βρει απαντήσεις.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αμανατίδης): Γουναρίδης, Χασάνογλου, Χατζηκωνσταντίνου, Πολύζος, Σαραγιώτης, Βασιλείου, Ζαννάκης, Καράμπελας, Τοπούζης, Γαρύφαλος, Τσουκάνης.

ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Ζαζόπουλος): Τεντζέρης, Μαυρόπουλος, Νικολαΐδης, Αβραμίδης, Γιαννόπουλος, Προύντσης, Κατικαρίδης, Κυζιρίδης, Σπαρτιάτης, Ντόγος, Μεληκιώτης.