overfm.gr | Serie A | Φρέναρε την Ρόμα η Λέτσε

Γκέλα για την Ρόμα που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Λέτσε στο «Βία Νταλ Μάρε» και έχασε την ευκαιρία να πιάσει στην δεύτερη θέση την Ίντερ.

Γκέλα για τη Ρόμα στο «Βία ντελ Μάρε», όπου έμεινε στο 1-1 με τη Λέτσε κι έχασε την ευκαιρία να ξεφύγει από τους διώκτες στη μάχη της τετράδας. Με αυτήν την ισοπαλία οι φιλοξενούμενοι είναι στην τρίτη θέση ενώ οι γηπεδούχοι στην 13η μαζί με την Φιορεντίνα με 24 βαθμούς.

Οι «Σαλεντίνοι» μπήκαν πολύ δυνατά και στο 6′ απείλησαν με μακρινό σουτ του Γκάλο που έδιωξε ο Πατρίσιο αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μπασιρότο με κεφαλιά ψαράκι άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0. Οι «τζιαλορόσι» κέρδισαν πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Ντιμπάλα για να ισοφαρίσει στο 17′ σε 1-1.

Στο 42ο λεπτό ο Φαλκόνε έσωσε μετά από σουτ του Ντιμπάλα ενώ στο 45+2’ νίκησε και τον Έιμπραχαμ.Και στο 50′ η Ρόμα απείλησε με κεφαλιά του Έιμπραχαμ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Πελεγκρίνι με τον Φαλκόνε να διώχνει.

ΛΕΤΣΕ: Φαλκόνε, Ουμτιτί, Μπεσιρότο, Μπλιν, Γκάλο (73’ Πετσέλα), Γκεντρί, Χιούλμαντ, Χοάν Γκονθάλεθ (67’ Άσκιλντσεν), Στρεφέτσα (74’ Μπαντά), Κολόμπο (67’ Φούλκερλινγκ), Ντι Φραντσέσκο (88’ Ουντέν)

ΡΟΜΑ: Πατρίσιο, Σμόλινγκ, Ιμπάνιεθ, Μαντσίνι, Μάτιτς (83’ Βαϊνάλντουμ), Κριστάντε, Πελεγκρίνι (88’ Σολμπάκεν), Ελ Σααραουί, Ντιμπάλα, Ζαλέβσκι, Έιμπραχαμ (83’ Μπελότι)