overfm.gr | Football League | Football League: Έκανε ανατροπή… ανόδου η Καλλιθέα

Σε εξ αναβολής αγώνα για τον Νότιο όμιλο της Football League, η Καλλιθέα κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-1 απέναντι στον Ιαλυσό και να φτάσει την διαφορά στο -1 από την πρωτοπόρο Καλαμάτα και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Νίκη ανόδου με ανατροπή έκανε η Καλλιθέα, που έφτασε τους 24 βαθμούς στον Νότιο όμιλο της Football League και βρίσκεται στην δεύτερη θέση με έναν βαθμό λιγότερο από την Καλαμάτα, ωστόσο η ομάδα της Αθήνας έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Στο «Γρηγόρης Λαμπράκης» η ομάδα του Ιαλυσού Ρόδου ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ, με την Καλλιθέα να βρίσκει τρόπο να ισοφαρίσει το παιχνίδι πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια, με τον Παπαγγέλη να ευστοχεί στην εκτέλεση πέναλτι στο 40ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα, με τον Μαρουκάκη να κάνει το 2-1 που παρέμεινε μέχρι και το τέλος.

Την Κυριακή (30/5) η ομάδα της Καλλιθέας, θα φιλοξενηθεί από την Ρόδο για την 14η αγωνιστική.