overfm.gr | Διεθνή | Φλικ: «Θέλαμε να υπερασπιστούμε το τρεμπλ»

Ο προπονητής των πρωταθλητών Γερμανίας, σε δηλώσεις του ήταν φανερά απογοητευμένος μετά την ήττα από την Χολστάιν Κίελ.

H Μπάγερν Μονάχου χθες(13/1) φιλοξενήθηκε από την Χολστάιν Κίελ για το κύπελλο Γερμανίας με την αναμέτρηση να λήγει ισόπαλη (2-2) με αποτέλεσμα οι ομάδες να «οδηγηθούν» σε παράταση. Στο έξτρα μισάωρο δεν σημειώθηκε κάποιο τέρμα και το ματς πήγε στα πέναλτι, όπου η Χολστάιν Κίελ πήρε την νίκη-πρόκριση με σκορ 6-5. Ο προπονητής των πρωταθλητών Γερμανίας, σε δηλώσεις του, Χανς-Ντίτερ Φλικ ήταν φανερά απογοητευμένος από το αποτέλεσμα.

Αναλυτικά τα όσα είπε: «Είμαι απογοητευμένος, θέλαμε να υπερασπιστούμε το τρεμπλ αλλά τώρα πλέον δεν μπορούμε. Πρέπει να κάνουμε τα πράγματα καλύτερα τώρα και να ξεκινήσουμε πάλι. Παίρνοντας τα 120 λεπτά του ρυθμού που είχαμε, αυτό είναι μία καλή βάση».