overfm.gr | Super League 2 | Φινάλε της σεζόν για την ΑΕΚ Β’, με… μοιρασιά κόντρα στην Κηφισιά

Στο τελευταίο ματς για την ΑΕΚ Β’ στην πρώτη της σεζόν στην Super League 2, έφερε ισοπαλία με 2-2 κόντρα στην Κηφισιά.

Ισοπαλία με 2-2 ανάμεσα στην ΑΕΚ Β’ και την Κηφισιά.

Ολοκληρώθηκε η σεζόν για την «Ένωση» που έδωσε το τελευταίο επίσημο ματς, στο Πρωτάθλημα της Super League 2.

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν ανώτεροι στην αναμέτρηση. Προηγήθηκαν δύο φορές, ενώ είχαν δοκάρι και με τον Μπάμπη στο 45′.

Τα γκολ σημείωσαν οι Τζούντα Γκαρσία(10′) και Γιούσης (πέναλτι στο 63′).

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν γκολ από ολιγωρία της άμυνας της ΑΕΚ. Στο 33′ ύστερα από μία αδράνεια σε κόρνερ του Παπασάββα. Ο Τετέι πετάχτηκε και έφερε το ματς στα ίσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν πολύ ανοικτό.

Οι δύο ομάδες δεν είχαν να κυνηγήσουν κάτι βαθμολογικά, γι’ αυτό και… αφέθηκαν.

Όπως προείπαμε, ο Γιούσης σκόαρε με πέναλτι στο 63ο λεπτό, φτάνοντας τα 17 γκολ φέτος.

Τρία λεπτά αργότερα, η ομάδα των βορείων Προαστίων, αντέδρασε.  Ο Παπασάββας τρία λεπτά μετά το γκολ της ΑΕΚ, απέφυγε τον Μπάμπη και με σουτ έξω από την περιοχή έφερε ξανά το ματς στα ίσα.

Στα τελευταία λεπτά, ο ρυθμός έπεσε, με το 2-2 να είναι το τελικό σκορ.

ΑΕΚ Β’ (Νίκος Παναγιωτάρας): Θεοχάρης, Κάτσικας, Κορνέζος (35′ λ.τ Αρβανίτης, 51′ λ.τ Μπούσης), Λάτσι, Μιτάι, Μπάμπης, Ρουκουνάκης, Γιούσης, Τζούντα Γκαρσία(82′ Γεωργέας), Ιατρούδης(82′ Κοσίδης), Παρράς(82′ Κορομηλάς)

ΚΗΦΙΣΙΑ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Αντωνόπουλος, Σμπώκος, Αρτυματάς, Σωτηράκος, Παλασέφσκι, Παπασάββας, Παυλάκης, Ρέντζης, Πρίτσας, Τετέι, Καλλέργης

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο
Facebook, στο Twitter, στο Instagram, στο Youtube, στο TikTok.