Εθνικές Ομάδες

Φιλική νίκη της Ισπανίας επί του Ιράν με ……ατίθασα νιάτα

Με τους πιτσιρικάδες Φάτι, Γκάβι και Νίκο Γουίλιαμς η Ισπανία νίκησε με 3-1 την Ιορδανία σε φιλική αναμέτρηση.

17.11.2022 | 20:58

Ωραίοι οι νέοι για την Ισπανία. Με σκόρερς τους Φάτι, Γκάβι και Νίκο Γουίλιαμς οι «φούριας ρόχας» επικράτησαν με 3-1 της Ιορδανίας σε φιλική αναμέτρηση την τελευταία πριν τις υποχρεώσεις στο Μουντιάλ.

Στο 13′ ο Ασένσιο πάσαρε στον Φατί και εκείνος με πλασέ έκανε το 1-0 για τους Ισπανούς οι οποίοι δημιούργησαν και άλλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Στην πρώτη καλή φάση που δημιούργησε η ομάδα του Λουίς Ενρίκε στο 56′ σημειώθηκε γκολ όταν ο Γκάβι με ωραίο τελείωμα έκανε το 2-0.

Έξι λεπτά πριν το τέλος ο Νίκο Γουιλιαμς έκανε το 3-0 και το μόνο που κατάφεραν οι Ιορδανοί ήταν να μειώσουν στο 92′ σε 3-1 με τον Αλ Νταραντρέχ.