overfm.gr | Διεθνή | Φενέρμπαχτσε – Τόφας 81-84: Ανέλπιστη ήττα για Φενέρ

Φενέρμπαχτσε – Τόφας: Ιδανική αυτόχειρας η ομάδα του Κοκόσκοφ, η οποία δεν μπόρεσε να διατηρήσει το προβάδισμα που είχε στο παιχνίδι.

Αυτοκτονικές τάσεις είχε η Φενέρμπαχτσε στην τελευταία περίοδο του ματς με την Τόφας και το «πλήρωσε». Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να δεχτούν συνολικά 30 πόντους σ΄ένα δεκάλεπτο κι έτσι ηττήθηκαν με 84-81.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ντεβόν Ακούν Πουρσέλ, που μέτρησε 20 πόντους και 7 ριμπάουντ. Καλή παρουσία είχαν ακόμη οι Κρίστον (13 πόντοι) και Ταρίκ Φίλιπ (11 πόντοι, 8 ασίστ). Στην αντίπερα όχθη, ο Ντε Κολό μέτρησε 24 πόντους, ενώ 16 πρόσθεσε ο Πιέρ.

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 41-39, 63-54, 81-84