overfm.gr | Premier League | Εύκολα η Γιουνάιτεντ με Ράσφορντ, Γκρανάτσο, καθάρισε στην επανάληψη η Νιουκάστλ

Χωρίς κόπο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προκρίθηκε στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ επικρατώντας με 3-0 της Τσάρλτον στο «Ολντ Τράφορντ» . Στο άλλο ματς στην επανάληψη καθάρισε η Νιουκάστλ την Λέστερ με 2-0 στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ».

Εύκολο έργο είχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στην Τσάλρτον κερδίζοντας την με 3-0 στο «Ολντ Τράφορντ» ενώ έλαμψαν οι Ράσφορντ και Γκρανάτσο  με τον τελευταίο να ξεχωρίζει με τις ωραίες του ενέργειες. Αυτός που άνοιξε το σκορ ηταν ο Άντονι στο 21′ με φαλτσαριστό σουτ. Στο 35′ ο Φρεντ είχε απευθείας εκτέλεση φάουλ στο δοκάρι. Και στις καθυστερησεις χτύπησε δις ο Ράσφορντ. Αρχκά στο 90′ με κοντινό πλασέ και μετά στο 94′ με κοντινό τελείωμα.

Στο άλλο ματς στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» η Νιουκάστλ επικράτησε στην επανάληψη με 2-0 της Λέστερ και προκριθηκ στα ημιτελικά του θεσμού. Ο Ζοέλντον με την συμπλήρωση μιας ώρας μοίρασε στον Μπερν που από κοντά άνοιξε το σκορ για το 1-0 και ο δημιουργός του πρώτου τέρματος έγινε εκτελεστής στο 72′ γράφοντας το 2-0.