overfm.gr | Serie A | Eύκολα για Ίντερ, καθάρισε με Μπεράρντι η Σασσουόλο

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Ίντερ να επικρατήσει της Σπέτσια με 3-0 στο «Τζουζέπε Μεάτσα» ενώ η Σασσουόλο χάρη σε γκολ του Ντομένικο Μπεράντι νίκησε την Λέτσε με 1-0.

Μετά την δύσκολη νίκη στην πρεμιέρα της Ίντερ επί της Λέτσε με 2-1 στο «Βία Νταλ Μάρε» χάρη σε γκολ του Ντάμφρις στο 95′, οι «νερατζούρι» δεν είχαν πρόβλημα να επικρατήσουν της Σπέτσια με 3-0 στο «Τζουζέπε Μεάτσα» κάνοντας το δυο στα δυο στην Serie A. Στο 35′ ο Λαουτάρο Μαρτίνες άνοιξε το σκορ και στο 52′ ο Τσαλχάνογλου με όμορφο πλασέ στην κίνηση διπλασίασε τα τέρματα των «Μιλανέζων». Το σκορ έκλεισε ο Χοακίν Κορέα οκτώ λεπτά πριν από την ληξη του ματς.

Στο άλλο παιχνίδι στο «Τσίτα Ντελ Τρικολόρε» η Σασσουόλο επικράτησε όχι και εύκολα της Λέτσε με 1-0 κάνοντας σεφτέ στις νίκες. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και την κατοχή και στο 40′ ο Μπεράντι με ένα εντυπωσιακό σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-0 για τους «νεροβέρντι». Στην επανάληψη οι νεοφώτιστοι πίεσαν και έχασαν ευκαιρίες χωρίς να καταφέρουν να ισοφαρίσουν.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.