overfm.gr | Euro 2021 | Euro 2020: Το 1-1 ήταν το πιο συνηθισμένο σκορ

Και όμως παρά τα πολλά γκολ που σημειώθηκαν το 1-1 ήταν το πιο συνηθισμένο σκορ στην διοργάνωση.

Το Euro 2020 μετά από ένα μήνα γεμάτο μήνα ποδοσφαίρου, αποτελεί παρελθόν, με την Ιταλία να είναι η «μεγάλη» νικήτρια της διοργάνωσης. Και παρά το γεγονός πως στα περισσότερα παιχνίδια είδαμε πολλά τέρματα, το αποτέλεσμα το οποίο είδαμε τις περισσότερες φορές δεν ήταν άλλο από το 1-1!

Άλλωστε δεν είναι τυχαίο το γεγονός πως στο φετινό Euro είδαμε πολλές παρατάσεις και αρκετά παιχνίδια τα οποία κρίθηκαν στην διαδικασία των πέναλτι. Χαρακτηριστικό είναι πως οι τρεις τελευταίοι αγώνες, οι δυο ημιτελικοί και ο τελικός δεν έβγαλαν νικητή στην κανονική διάρκεια του 90λεπτου και χρειάστηκε να πάει το παιχνίδι στην παράταση.