overfm.gr | Διεθνή | Eθνική Κ21- Ισλανδία Κ21 – Μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας

Η Εθνική Κ21 ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ισλανδία Κ21 στο Ρέκιαβικ. Οι δυο ομάδες μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας.

Η Εθνική Κ21 (Ελπίδων), απέσπασε ακόμα ακόμα μια ισοπαλία στον 4ο όμιλο στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ελπίδων. Η αναμέτρηση, ήταν αμφίρροπη καθώς και οι δυο ομάδες ήθελαν την νίκη. Ωστόσο, οι Ισλανδοί ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκόρ στο 37 λεπτό με τον Κόμπλειν Θόρτντανσον. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημίχρονου και συγκεκριμένα στο 45+1 σκόραρε ο επιθετικός του Παναθηναϊκού Φώτης Ιωαννίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι απέκτησε άγριο χαρακτήρα (5 κίτρινες κάρτες έδειξε ο διαιτητής) πολλά σκληρά μαρκαρίσματα. Οι δυο ομάδες επικεντρώθηκαν στο αμυντικό πλάνο και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να αναδειχτούν ισόπαλες.

Το γκολ του Φώτη Ιωαννίδη:

ΙΣΛΑΝΔΙΑ (Νταβίντ Σνόρι Γιόνασον): Όλαφσον, Φρίντρικσον, Όλαφσον, Χέιμισον, Μπάρκασον, Έλερτσον (67′ Μάγκνουσον), Θόρντασον, Μπιάρκασον, Γκέιρσον (67′ Χλίνσον), Χάραλντσον (81′ Ίνγκασον), Χλίνσον.

ΕΛΛΑΔΑ (Γιώργος Σίμος): Τζολάκης, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Χριστόπουλος, Διαμαντής, Ζαγαρίτης, Τσιγγάρας (90′ Λιάσος), Σουρλής, Κανελλόπουλος (71′ Κούτσιας), Μπότος, Ιωαννίδης.