overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Εθνική Ελλάδος – Τα highlights της μεγάλης νίκης με την Σουηδία [vid]

Δείτε πως η εθνική μας ομάδα νίκησε 2 – 1 την Σουηδία σε έναν πολύ σημαντικό αγώνα για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κατάφερε χθες να πάρει μία ανέλπιστη νίκη κόντρα στους Σουηδούς.
Οι διεθνής τα έδωσαν όλα και νίκησαν 2 – 1. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα λίγο έλειψε να μείνει πίσω στο σκορ από το 3ο λεπτό, ενώ η Ελλάδα είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Όλσεν να αρνείται να δεχθεί γκολ από τον Παυλίδη.
Στο 62ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο αρχηγός της ομάδας Μπακασέτας. Στο 72ο λεπτό με τον Παυλίδη να διπλασιάζει τον δείκτη του σκoρ, έπειτα από ασίστ του Τζόλη. Οι Σουηδοί κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ στο 80ο λεπτό, όμως η «γαλανόλευκοι» πήρε την πολυπόθητη νίκη.