overfm.gr | La Liga | Έσωσε την παρτίδα στο 101′ η Χιρόνα

Χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στουάνι στο 101′ η Χιρόνα έσωσε την παρτίδα και απέσπασε ισοπαλία 1-1 απ την Κάντιθ στο «Μοντιλίβι».

Στο φινάλε έσωσε την παρτίδα η Χιρόνα καθώς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στουάνι στο 101′ πήρε την ισοπαλία από την Κάντιθ με 1-1 στο «Μοντιλίβι». Με αυτό το αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην ζώνη του υποβιβασμού , ενώ οι γηπεδούχοι είναι στην 13η θέση με 8.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο όπου το παιχνίδι ήταν σχετικά κακό ποιοτικά με τις δυο ομάδες να μην απειλούν σχεδόν καθόλου, το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ. Ο Νεγρέδο πάσαρε στον Φερνάντες και με σουτ από κοντά στο 46′ έκανε το 0-1 για την Κάντιθ η οποία έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 55′ με τον Αλέχο.

Στο 67′ οι «Καταλανοί» είχαν δοκάρι σε δυνατό σουτ του Καστεγιάνος ενώ η μπάλα βρήκε και στα χέρια του Λεντέσμα. Στο 74′ το VAR γλίτωσε τον Κάλα από αυτογκόλ και την Κάδιθ από το να ισοφαριστεί, μιας και το τέρμα ακυρώθηκε, για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης. Και φτάσαμε στο 101′ με την Χιρόνα μέσω VAR να κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του Βαγιέχο από τον Εσπίνο και ο Στουάνι το μετέτρεψε σε γκολ για το τελικό 1-1.

ΤΖΙΡΟΝΑ(Μίτσελ): Κάρλος, Αρνάου Μαρτίνεθ, Μπουένο, Μπερνάρντο, Τσάβι Ερνάντες (52′ Στουάνι), Γκουτιέρες (87′ Βαλερί Φερνάντες), Αλέις Γκαρθία, Ρομέου, Χερέρα (80′ Βαγιέχο), Ρικέλμε (80′ Βίγια), Καστεγιάνος

ΚΑΔΙΘ(Σέρχιο Γκονζάλεθ): Λεντέσμα, Ίζα (60′ Θαλδούα), Λουίς Ερνάντεθ, Σουστ, Εσπίνο, Αλέχο (72′ Κάλα), Σαν Εμετέριο (59′ Χοσέ Μάρι), Αλκαράθ, Άλεξ Φερνάντες (77′ Οκάμπος), Σομπρίνο, Νεγρέδο (59′ Λοζάνο)

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.